ROZHOVOR TEAM RIDER - René "MAUGLOO" Bača

 

1/ Ahoj MAUGLO! Pojď se nám ve zkratce představit.

Ahoj moje celé jméno je René Bača, je mi 27 let a pocházím z malého městečka kousek od Ostravy. Pracuji ve stavební firmě, ve svém volném čase opravuji auta. 

2_1

 

2/ Určitě jsi měl divoký rok 2023. Co by jsi řekl, že bylo nejvíc?

V roce 2023 jsem toho moc neodjezdil. Skoro celou závodní sezonu jsem stavěl svojeho "staronového" drifťáka, na kterém jsem pracoval necelé dva roky. Odjel jsem jen poslední 3 akce sezóny.

 Co bylo nejvíc? To je složitá otázka, nedokážu říct co bylo “nejvíc”, protože toho bylo opravdu hodně. Od prvního nastartování nového motoru, který jsme skládali u nás na garáží a díky pomoci Máry Kolínka - přes pocity plných stresu a radosti na ladění výkonu na brzdě u kluků z ecugarage - přes první testování - až po první závod v kategorii PRO na Pezinské Babě.

battle_1

 

3/Jak jsi se dostal k driftu? A baví tě ještě jiný motorsport nebo tě to vždy táhlo jen k jízdě bokem? 

porovnani

K driftu jsem se dostal úplnou náhodou! Bylo to na jednom z prvních Librosů, když jsem s mým nejlepším kamarádem obdivoval jízdu bokem a řekl jsem si, že to musím umět. Po pár měsících jsem si koupil svoje první BMW E36, který je doteď můj driftspecial. Po pár nezdařených pokusech na parkovišti jsem poznal Daniela M., který mi zavařil můj první diferenciál a stal se mým “mentorem” od té doby jsem tomu propadl a dopadlo to, jak to dopadlo. Vždy jsem obdivoval rally, protože letět 200km/h je HUKOT, ale nikdy jsem na to neměl odvahu. 

 

4/ Představ nám tvoje auto a dej nám trošku detailnější info a jaké jsi udělal inovace na letošní sezónu.

Mé auto je BMW E36 coupe. Pod kapotou schovávám motor M50B28 stroker přeplňovaný turbem, ve kterém běhá 450 koní a 583 nm. Z venku na sobě vozím pandem body kit s mou ikonickou fialovou barvou. Celé auto jsem si postavil sám s dopomocí mých kamarádů. Momentálně mám auto zazimované pod plachtou a musím opravit vzhled po minulé sezoně. Dále chystám předělat řazení, pár věcí v motoru, zadní nápravu a pořídit do zásoby náhradní díly a závodní pneumatiky - celou stavbu můžete pak vidět na mém youtube kanálu NAZEMGANG, kde budu přidávat videa z úprav na letošní sezonu.

YT ▶️ YOUTUBE MAUGLOO

det

 

5/ Co plánuješ na rok 2024, jaké jsou tvé cíle a kde se uvidíme?

Na rok 2024 plánuji odjezdit co nejvíce závodů a akcí, co mi finance dovolí. Rozhodně se uvidíme na všech akcích FURT BOKEM. Mé cíle na letošní sezonu jsou co nejméně rozbít auto, podívat se s autem do zahraničí a vydat ze sebe nejlepší výkon s umístěním na bedně.

maugloo

 

6/ Jaké je tvoje dream auto, kterým by jsi chtěl závodit a proč?

Moje dream auto je nissan 200 sx13, ale závodit bych s ním nechtěl. Spíše bych si ho vytunil na večerní projížďky a srazy. Na závody jsem si své vysněné auto už postavil.

200

 

7/ Jaký je tvůj oblíbený závod, na který by jsi chtěl jet?

Není to úplně závod, ale zúčastnil jsem se akce od Seducedrift v Polsku, který jsem si užil a letos bych se tam chtěl znovu podívat s fialkou.

 

8/ Jak jsi se dostal do týmu Furt Bokem?

Odjezdil jsem pár akcí a potom jsem byl pozván na CarPrague festival, kde mi bylo nabídnuto místo ve Furt Bokem teamu.

 

9/ Kdo je vlastně Maugloo v osobním životě? 

maugloo3

Kluk z malého města, který je strašný workoholik, nonstop v práci jako zedník, bagrista a řidič nákladního vozu, po večer opravuju auta známým. Milovník psů, rybiček a papoušků. Mám rád společnost, ale zároveň svůj klid na garáži se svou fenkou G. 

 

10/ Kvíz 

Japonec - Němec / Japonec

Atmosféra - Turbo / Turbo

Kečup - Hořčice / Kečup

Driftmasters - Fortmula drift / Driftmasters

For fun jízda -  Závody / For fun

James Deane - Pjotr Wiencek / James Dean

Pizza - Kebab / Pizza s ananasemDíky za tenhle skvělý rozhovor a vidíme se na trati!

#FurtBokemTeam