Novinky

ROZHOVOR TEAM RIDER - René "MAUGLOO" Bača
ROZHOVOR TEAM RIDER - René "MAUGLOO" Bača

 

1/ Ahoj MAUGLO! Pojď se nám ve zkratce představit.

Ahoj moje celé jméno je René Bača, je mi 27 let a pocházím z malého městečka kousek od Ostravy. Pracuji ve stavební firmě, ve svém volném čase opravuji auta. 

2_1

 

2/ Určitě jsi měl divoký rok 2023. Co by jsi řekl, že bylo nejvíc?

V roce 2023 jsem toho moc neodjezdil. Skoro celou závodní sezonu jsem stavěl svojeho "staronového" drifťáka, na kterém jsem pracoval necelé dva roky. Odjel jsem jen poslední 3 akce sezóny.

 Co bylo nejvíc? To je složitá otázka, nedokážu říct co bylo “nejvíc”, protože toho bylo opravdu hodně. Od prvního nastartování nového motoru, který jsme skládali u nás na garáží a díky pomoci Máry Kolínka - přes pocity plných stresu a radosti na ladění výkonu na brzdě u kluků z ecugarage - přes první testování - až po první závod v kategorii PRO na Pezinské Babě.

battle_1

 

3/Jak jsi se dostal k driftu? A baví tě ještě jiný motorsport nebo tě to vždy táhlo jen k jízdě bokem? 

porovnani

K driftu jsem se dostal úplnou náhodou! Bylo to na jednom z prvních Librosů, když jsem s mým nejlepším kamarádem obdivoval jízdu bokem a řekl jsem si, že to musím umět. Po pár měsících jsem si koupil svoje první BMW E36, který je doteď můj driftspecial. Po pár nezdařených pokusech na parkovišti jsem poznal Daniela M., který mi zavařil můj první diferenciál a stal se mým “mentorem” od té doby jsem tomu propadl a dopadlo to, jak to dopadlo. Vždy jsem obdivoval rally, protože letět 200km/h je HUKOT, ale nikdy jsem na to neměl odvahu. 

 

4/ Představ nám tvoje auto a dej nám trošku detailnější info a jaké jsi udělal inovace na letošní sezónu.

Mé auto je BMW E36 coupe. Pod kapotou schovávám motor M50B28 stroker přeplňovaný turbem, ve kterém běhá 450 koní a 583 nm. Z venku na sobě vozím pandem body kit s mou ikonickou fialovou barvou. Celé auto jsem si postavil sám s dopomocí mých kamarádů. Momentálně mám auto zazimované pod plachtou a musím opravit vzhled po minulé sezoně. Dále chystám předělat řazení, pár věcí v motoru, zadní nápravu a pořídit do zásoby náhradní díly a závodní pneumatiky - celou stavbu můžete pak vidět na mém youtube kanálu NAZEMGANG, kde budu přidávat videa z úprav na letošní sezonu.

YT ▶️ YOUTUBE MAUGLOO

det

 

5/ Co plánuješ na rok 2024, jaké jsou tvé cíle a kde se uvidíme?

Na rok 2024 plánuji odjezdit co nejvíce závodů a akcí, co mi finance dovolí. Rozhodně se uvidíme na všech akcích FURT BOKEM. Mé cíle na letošní sezonu jsou co nejméně rozbít auto, podívat se s autem do zahraničí a vydat ze sebe nejlepší výkon s umístěním na bedně.

maugloo

 

6/ Jaké je tvoje dream auto, kterým by jsi chtěl závodit a proč?

Moje dream auto je nissan 200 sx13, ale závodit bych s ním nechtěl. Spíše bych si ho vytunil na večerní projížďky a srazy. Na závody jsem si své vysněné auto už postavil.

200

 

7/ Jaký je tvůj oblíbený závod, na který by jsi chtěl jet?

Není to úplně závod, ale zúčastnil jsem se akce od Seducedrift v Polsku, který jsem si užil a letos bych se tam chtěl znovu podívat s fialkou.

 

8/ Jak jsi se dostal do týmu Furt Bokem?

Odjezdil jsem pár akcí a potom jsem byl pozván na CarPrague festival, kde mi bylo nabídnuto místo ve Furt Bokem teamu.

 

9/ Kdo je vlastně Maugloo v osobním životě? 

maugloo3

Kluk z malého města, který je strašný workoholik, nonstop v práci jako zedník, bagrista a řidič nákladního vozu, po večer opravuju auta známým. Milovník psů, rybiček a papoušků. Mám rád společnost, ale zároveň svůj klid na garáži se svou fenkou G. 

 

10/ Kvíz 

Japonec - Němec / Japonec

Atmosféra - Turbo / Turbo

Kečup - Hořčice / Kečup

Driftmasters - Fortmula drift / Driftmasters

For fun jízda -  Závody / For fun

James Deane - Pjotr Wiencek / James Dean

Pizza - Kebab / Pizza s ananasemDíky za tenhle skvělý rozhovor a vidíme se na trati!

#FurtBokemTeam 
Číst článek
ROZHOVOR TEAM RIDER - SAMKO MLADENOV
ROZHOVOR TEAM RIDER - SAMKO MLADENOV

 

1/ Ahoj SAMKO! Pojď se nám ve zkratce představit

Ahoj! Moje meno je Samuel Mladenov. Mám 19 rokov a som zo Slovenska. Som študentom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, odbor Informačné a komunikačné technológie. V Sezóne 2024 sa budem Driftu venovať tretí rok.

16

 

2/ Určitě jsi měl divoký rok 2023. Co by jsi řekl, že bylo nejvíc?

Áno presne tak. Rok 2023 bol dosť divoký, keďže som do tohoto roku vstupoval po tom, ako som moje Bmw E36  na konci sezóny 2022 rozbil a celú zimu sme len opravovali čo sa pri mojom nepodarenom vzlete pokazilo, polámalo, pokrivilo. Okrem toho som v tomto roku maturoval a nemal som toľko voľného času. Robil som však maximum preto, aby som sa zúčastnil na čím najviac akciách. Všetky skúsenosti, ktoré som získal na týchto akciách a pretekoch sú pre mňa dôležité a posúvajú ma vpred. Predsa len, na akciách bolo pre mňa úplne najviac sa stretnúť s fanúšikmi a čo sa týka pretekov, som vďačný za všetky úspechy, ktoré som v tomto roku dosiahol.

15e

 

3/Jak jsi se dostal k driftu? A baví tě ještě jiný motorsport nebo tě to vždy táhlo jen k jízdě bokem?

Úplne prvý krát som sa dostal k Driftu tak, že ma otec zobral na Pezinskú Babu ako diváka a keďže bývam od Pezinskej Baby asi 20 minút, tak som tam bol ako doma. Drift ma úplne fascinoval a stal sa z toho taký môj detský sen. V tom období vyšla nová séria na youtube “DRIFT PROJEKT - MENT A DJLUCKYBOY” každý jeden diel sme s otcom sledovali a zisťovali ako sa dá začať s driftovaním. Nakoniec sme zistili, že vlastne toho až tak moc nepotrebujeme. Kúpili sme auto, spravili základné úpravy, dali naladiť jednotku a začali skúšať. Keďže som taký, že všetko chcem vyskúšať priamo na sebe, tak som nechcel ani nejak zo začiatku hľadať niekoho kto by ma to naučil, ale využil som všetky poznatky nazbierané z videí a z hier.

Baví ma každý motoršport a každý by som najradšej vyskúšal ale Drifty ma ťahajú najviac. Asi to bude tým, že keď jazdím stopu tak už premýšľam kde by sa dala nakresliť zóna, ktorú v Drifte trafiť alebo nejaký zaujímavý wallkiss :D

depo

 

4/ Co považuješ za svůj největší úspěch co se týká života a jěždění?

Moj aktuálne najväčší úspech v živote a jazdení sa prepája, keďže jazdenie je môj život, tak na 98% :D Za najväčší úspech aktuálne považujem, že sa mi v roku 2023 podarilo stať Šampiónom v kategórii street, kde som zo štyroch pretekov získal 4 krát prvé miesto a v celom šampionáte som stratil iba 3 body.

vitez

5/ Představ nám tvoje auta a dej nám trošku detailnější info a jaké jsi udělal inovace na letošní sezónu, protože víme, že chystáš docela velký skok v technice! Už ti tvoje dosavadní auto nestačilo?

Mám BMW e36 coupe 323ti s motorom M52B25. Je to auto, na ktorom som začínal a na ktorom som aj získal titul. Je to super auto na drifty, čo sa týka na Librose trénovanie Battlov, exhibície a podobne, keďže vymením olej, natankujem a bez problémov jazdím. Ale cítim, že už sa nemám nejak extra kam s týmto autom posunúť a preto sme sa rozhodli, že postavíme nové auto, ktoré bude boja schopné aj vo vyšších kategóriách. Jedná sa o BMW E92 2JZ.  Auto bude pripravené jazdiť kategóriu pro a pro2. Aktuálne robíme všetko preto, aby toto auto v sezóne 2024 štartovalo, ale myslím si, že sa ešte na zopár pretekoch a tréningoch uvidíme aj s mojou e36.

detail auta

 

6/ Co plánuješ na rok 2024, jaké jsou tvé cíle a kde se uvidíme?

Ako som spomínal staviame BMW e92 2JZ a mojim cieľom je aby sa toto auto postavilo v tejto sezóne na štart a ideálne odjazdilo čo najviac tréningov a pretekov..

Uvidíme sa určite na väčšine FURTBOKEM eventoch, Pezinskej Babe možno aj na nejakom preteku od Czech Drift Series keď bude e92 na 100% pripravená.

ksilt

 

7/ Jaké je tvoje dream auto , kterým by jsi chtěl závodit a proč?

Odkedy som začal driftovať obdivujem Jamesa Deana a jeho BMW E92 2JZ, ktorú aktuálne vlastne aj  staviame. okrem toho to je asi hociaké auto postavené od firmy HGK, napríklad BMW E92 Eurofighter. Extremne sa mi páči ako firma HGK funguje a aké autá od nich vychádzajú, ale nehneval by som sa ani napríklad novej Supre v HGK bodykite alebo inému Japoncovi.

e92 dean

 

8/ Jaký je tvůj oblíbený závod, na který by jsi chtěl jet?

Sledujem dosť Rumunsko kam by som sa chcel ísť určite niekedy pozrieť ako jazdec. V Rumunsku ma fascinuje, že jazdia v zopár pretekov v horách, kde to má neskutočnú atmosféru alebo potom priamo v meste. Ale inak nejaké konkrétne preteky vyhliadnuté nemám. Uvidíme aké príležitosti sa naskytnú.

 

9/ Jak jsi se dostal do týmu Furt Bokem?

Do Furt Bokem som sa dostal úplnou náhodou :D Ako som už spomínal, od začiatku som bol fanúšik Furt Bokem. Sledoval som videá a obdivoval chalanov ako driftujú. Keď som začal jazdiť dostal som sa do bodu kedy som vedel prejsť trať a povedal som si “od budúcej sezóny by som chcel skúsiť jazdiť battle”. Lenže od “Budúcej sezóny” sa prerušili akcie na Pezinskej Babe, pretože nastal problém s povolením na Drift. A keďže ma otec chcel v tomto športe podporovať aj ďalej, díky táto 🙂,   tak sme sa rozhodli, že začneme jazdiť do Čiech na Furt Bokem akcie. Zúčastnil som sa asi na 4 akciách a Lukáš si ma všimol, že sa mu páči ako jazdím a že by ma chcel podporovať tým spôsobom, že sa stanem členom Furt Bokem týmu. Tejto príležitosti som sa samozrejme chytil, nakoľko to bol taký môj “detský sen”. Myslím si, že ma táto príležitosť ešte viac nakopla a začal som sa snažiť ešte viac a pracovať na tom aby som jazdil zlepšoval sa. Ďakujem Luky!

battle

 

10/ Jsi aktivní i někde jinde než jen na trati? Kde tě najdeme a co pro nás chystáš?

Som aktívny na mojom instagrame - mladen__ko , kde zdieľam moje skúseností z eventov a podobne. Teraz mimo sezóny som trochu menej aktívny keďže makáme na 120% aby sme stihli všetko do začiatku sezóny a chystáme auto na striekanie. Môžem vám prezradiť, že mám v pláne točiť video kde sa bude po nastriekaní kompletovať BMW e92 aby ste sa trochu zoznámili s mojím novým autom.

 

11/ Kdo je vlastně SAMKO, když nesedí za volantem? 

Ako som spomínal som študent, ktorý žije driftom. Keď nie som za volantom, snažím sa robiť všetko preto aby som za ním znova mohol byť, či už pracujem na tom aby sa posúvala moja technika v pred alebo aj napríklad nejakou “zábavou” - tréningom na simulátore.

rere12/ Poraď mladým klukům co mají udělat proto aby mohli jezdit

Asi len to, že ak niečo chceš choď si za tým a nenechaj sa nikým zastaviť. Ja som začínal dosť skoro, keďže sme auto kupovali keď som mal asi 16 rokov, s tým, že 2 roky viac menej len stálo a jazdilo sa na ňom 2 krát. Ale aj tak v tomto veku kúpiť auto na drifty a živiť to je dosť ťažké, skoro nereálne, preto ďakujem otcovi, ktorý v tom videl zmysel od začiatku a celej rodine za podporu.

 

13/ Kvíz 

Japonec - Němec / Nemec

Atmosféra - Turbo / TURBOOO 

Kečup - Hořčice / Kečup

Driftmasters - Fortmula drift / Driftmasters

For fun jízda -  Závody / Závody

James Deane - Pjotr Wiencek / James Deane

Pizza - Kebab / PizzaDíky za tenhle skvělý rozhovor a vidíme se na trati!

#FurtBokemTeam

Číst článek
NOVÁ GARÁŽ FURT BOKEM
NOVÁ GARÁŽ FURT BOKEM


 JAK A PROČ VZNIKLA NOVÁ GARÁŽ?

V roce 2017 když jsme začali s projektem FURT BOKEM jsme dostali možnost garáže za podmínek, které se neodmítají, a proto jsme mohli vytvořit zázemí a místo kde budeme fungovat. I tahle skvělá příležitost měla své ALE, protože jsme mohli mít garáž pouze na 5 let. A samozřejmě čas utekl jako voda a my jsme museli hledat nové prostory, které budou dostačující a pokryjí nám všechny věci, které potřebujeme, protože za těch 5 let se nám společně i s Vámi povedlo posunout projekt FURT BOKEM o 200 kroků dál! Dalo se do toho všechno od energie až po hromadu financí, ale nelituji toho a jsem rád, že se pořád posouváme DÁL A DÁL.

 

stra

🔼 (foto staré garáže)

stara

🔼 (foto staré garáže)

 

pred po

 test

 Velkým „nakopávačem“ byla právě nová garáž nebo respektive prostory vhodné k vybudování nové garáže. Řekl jsem si, že pokud máme mít nové prostory tak to budou opravdu prostory tak, jak jsem si je vysnil. Jsem opravdu rád, že pan starosta Jan Rejman nás seznámil s panem Pavlem Lackem, který prostor vlastní a dostal na nás kladnou recenzi. Více než půl roku jsem hledal prostory a nikde nic nebylo. Najednou jsem seděl v kanceláři pana Lacka (Lapos / Motor gear) a ten mi řekl, že je to jejich jediný volný prostor a neví zda ho pronajmout. Nakonec vše dopadlo a p.Lacko nám vyšel vstříc jak s prostory, tak s nájmem, protože takové prostory za těchto podmínek neseženeš ….a já jsem strašně moc vděčný, za to že nás touhle cestou i podpořil v rozvoji. Myslím si, že velkou roli hrál i záměr garáže, protože p. Lacko má syna Adama Lacka, který celý život závodí s auty a oba jsou do toho zapáleni na 110%. 

Kromě zázemí garáže máme i hangár, obrovský dvůr, který máme z části od p.Lacka a části p. Gengely. Jsem moc rád, že jsme dostali šanci ukázat, že to myslíme vážně a dostali jsme podmínky, které se neodmítají. Dokonce se povedlo díky p. Lackovi zajistit i legální placna testování aut hned vedle garáže.

lacko adam

🔼 Adam Lacko na závodě v Mostu (2022)

volant

🔼 p. Lacko se synem Adamem na předávání Zlatého volantu 

Nejšílenější na tom všem bylo, že když jsem stál v nových prostorech tak jsem viděl jak to bude vlastně celé vypadat. Když jsem začal svou vizi říkat klukům, Nelči a taťkovi tak si mysleli, že jsem se zbláznil. Taťka zamnou přišel a řekl mi: „Nevím jestli si to uvědomuješ, ale tohle je fakt velké sousto ….myslíš, že to zvládneš?" Odpověděl jsem mu bez rozmýšlení že ANO! Jsme hrozně rád, že i taťka nám dost pomohl, protože má bohaté zkušenosti se stavařinou.

icko

garaz2

stojky

bourani

 Ale jak tomu bývá tak rodiče mají většinou pravdu a opravdu jsem si naložil něco co bylo mnohem náročnější než jsem čekal, ale z rozjetého vlaku už nebudu vyskakovat ….

Pustili jsme se do rekonstrukce, na které makalo spousta lidí, kteří do toho dávali maximum a pomalými kroky jsme se posouvali dál a dál. Spousta problémů, které měly své řešení ….Po zhruba 2 měsících se ale objevil problém, který jsme si špatně spočítal, byly to finance, které už byly nad limitem, který jsem si nastavil. Garáž ale nebyla ani zdaleka hotová, takže jsem sáhl do rezerv a jel pomalu ale jistě k 0. V zimě se mi podařilo ač jsem nechtěl prodat některé mé auta. Část peněz jsme si schoval a část šla právě do garáže. Dostal jsem se do fáze, že jsem si řekl že prostě když už tak už a makalo se dál!

bourani2

bourani 3

bourani 4

Nevěřil jsem tomu, že jen „rekonstrukce“ se vyšplhá k 7 sedmimístným číslům a nebýt Honzy z AhProfi, kluků z Raceshopu, Monster Energy, Truelights, Laposu, Traso (Jakub Šmahlík) tak myslím, že stavíme garáž do teď.

bourani 5

Po několika měsících jsme se blížili ke konci a já si začal pomalu uvědomovat, že se to vážně děje …. Upřímně jsem se bál, že až ukážeme takovou garáž bude to „moc“ ale opak byl pravdou, protože po vydání prvních fotek jsem dostal stovky zpráv a když jsme se potkali tak jste chválili garáž a to jak jsme se do toho pustili. A to nás namotivovalo ještě o kousek víc!

Po internetu kolovala garáž a to nejen u nás, ale i v zahraničí a v tu chvíli, potom všem jsem si řekl, že jdeme správnou cestou.

Ono se to nezná, ale když se zamyslíš nad jednoduchou věcí tak si řekneš, že bez toho to nejde …. Napíšu ti to tak, jak jsem to zažil já ,ale klidně to můžeš přenést i na sebe.

stavba

Od roku 2017 jsem začal a založil Furt Bokem. Měli jsme garáž, začali jsme jezdit, učit se s auty pracovat a jezdit. Za rok dva přišla chvilka kdy jsem cítil …že se potřebuji posouvat „stojím na místě“. Koupil jsem Skyline, novou technologii na tisk, zvětšili jsme prostory na tisk, nakoupili další nářadí do garáže a NAJEDNOU přišla další energie a motivace jít o krok dál, tak se šlo! Po roce jsem si řekl, že nás baví dělat akce, ale chce to se odlišit …..šel jsem a začal jsem vymýšlet novinky a prvky, které nás posunou dál, sehnali jsme další prostory na auta, zlepšovali se v kvalitě textilu a zase jsme šli dál a to byl další impulz a obrovský přísun energie. Teď jsme došli do fáze, že jsme se posunuli mílovými kroky a je to skvělý pocit ALE! je s tím také spojeno spousty závazků, rizik ….které stejně chceš podstoupit a přejít, protože ten pocit toho, že si plníš sen za snem je ten hnací motor, který tě posouvá dál…..a bez toho by to nešlo.

Takže pokud pořád uvažuješ jestli jít do nějaké garáže, koupit si auto, koupit si shortshift, kola na auto, nějaký zážitek, relax no prostě cokoli co je tvůj sen, tak to udělej, protože to, že ti ubydou peníze z účtu tě sice může mrzet, protože ti co si je vydělávají od nuly tak ví jak je to náročné…ale ten pocit toho, že sis to mohl splnit bude mít za výsledek jen jediné….splníš si svůj sen nebo přání a to tě bude posouvat v životě, i v tom co děláš dál….a i když je to čím dál tím náročnější bude tě to bavit. Když sám uvidíš ten proces a to jak jsi začínal na 2,5 litru s 200 koňmi a zdálo se ti, že máš výkonu na rozdávání….po měsíci stojíš na podlaze a výkon ti nestačí, protože jsi se už posunul dál….koupíš si 3.0 za 4 měsíce ti nestačí a chceš jít dál tak to oturbíš a pořád tě to žene dopředu protože chceš….vzpomeň si teď na ten „rohlík“ na tváří když jsi sedl do svého upraveného auta a najednou jelo jako to nejrychlejší auto světa a ty jsi byl/a nejšťastnější ….to je ono.

Projekt garáže byla VELKÁ meta, do které jsem se pustil po hlavě a jsem za to šťastný….každopádně, kdyby jsem neměl tak skvělý motor okolo toho celého tak bych neměl motivaci jít dál…..naštěstí jsme skvělá parta, sledují nás skvělí lidé, na akcích už jsme všichni jako jedna parta kámošů i s Vámi a to všechno tvoří ten nejlepší motor světa!

rozdil

stejny

pred po

kresba

 

Chtěl bych ještě jednou poděkovat VŠEM, kteří dali ruku k dílu a pomohli vytvořit tohle skvělé místo!

Snad nikoho nezapomenu ale jmenovitě ❤️

Taťka / Kuba Šmahlík / Han / Krišty / Marian / Nelča / Jan Rejman / Marek Marmolis / Patrik Martiška / Jan P. / Adam & Tomáš Nevřiva / Aďa od mariana / D. Loprais / Jojo / Aleš .... a další

AhProfi / Monster energy / Raceshop.cz / Motor Gear / Lapos / Dek stavebniny / Truelights / Traso / Gengela / Poloch / Liox.cz / 

cela garaz

evo

gatraz5

garaaaaz

garaz komples

garazzz

event

gggg

obrazy

xbox

celek

 

 

 

Číst článek
3 položek celkem