Objednávky vytvořené od 17.7 do 21.7.2024 budou technických důvodů odeslány následující pracovní týden. Omlouváme se za komplikace.

ROZHOVOR TEAM RIDER - JAKUB "SANKA" VALENA

 

 

1/ Ahoj SANKO! Pojď se nám ve zkratce představit

   Ahoj všichni mě znají jako Sanku, ale oficiálně jsem Jakub Valena, je mi 35let. Odjakživa mě lákala vůně benzínu, v mládí nějaké motorky a pak jsem přirozeně přešel na auta, tuningy a nakonec jsem skončil u driftů kterým se věnuji od roku 2017.

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 13.40.41 (2)

 

2/ Určitě jsi měl divoký rok 2023. Co by jsi řekl, že bylo nejvíc?

   Po delší odmlce to byla taková plnohodnotná sezóna po předchozích nezdarech s motorem, jsme do auta dali záložní a skoro jsme s ním odjeli celou sezonu, kdyby tedy nelehnul na posledním závodě v Brně, ale to k tomu patří. V každém případě hlavní plán na sezonu 2023 bylo si to užít na každé akci a v rámci CDS zkusit nejvyšší kategorii v PRO. Každá akce akce měla své a je těžké říct co bylo nejvíc… exhibiční akce mají úplně jinou atmosféru a odjeli jsme jich celkem hodně ale největší a nejvíc užitá byla s celým týmem určitě Nitra. Pak co se závodů týče povedli se i několik pohárových umístění a to vždy potěší, ale myslím že nejvíc ze závodů budu asi vzpomínat na hořko-sladké finále CDS v Brně kde , jak jsem říkal, nám odešel motor, ale abych nemusel jet domů tak mi na tento závod půjčil auto Michal Reichert a mohl jsem si zkusit jízdy v jeho EVO3, a myslím že takové auto člověk řídí jen párkrát za život. Za to mu ještě jednou velký dík.

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 13.40.41

 

3/ Představ nám tvoje auto a dej nám trošku detailnější info a jaké jsi udělal inovace na letošní sezónu

  Moje závodní je v základu, nebo spíš byla E90-tka BMW. Auto je kompletně přestavěné od základu na plnohodnotný závodní speciál, takže nezůstal na kameni kámen. Ve zkratce- komplet odlehčeno, karoserie karbon-kevlar, karbon a laminát, bodykit, zadní náprava kompletně na štělovacích ramenech, vepředu zase komplet lock kit wisefab, výškově i tuhostně stavitelný podvozek…to je v rychlosti z venku a to zábavné je uvnitř protože původní 2.0 diesel nahradil motor RB25det což je srdce z Nissan Skyline R34 - ten samozřejmě taky prošel spoustou úprav, ale jak jsem říkal střídáme ty motory dva jeden záložní slabší který jezdí na výkonu kolem 400-450HP a druhý ostrý ze kterého ještě bohužel oficiální výkonové čísla nemám ale doufám že to půjde přes hranici 600 koní. V kabině už toho moc k popisování není protože v autě není žádná váha navíc takže uvnitř jen to nejdůležitější k řízení, a mnohem důležitější uvnitř jsou veškeré bezpečnostní prvky které tam jsou:

 Bezpečnostní rám, skořepinové sedačky, 6-ti bodové pásy, ruční hasící přístroje, a 2x hasicí systém rozvedený po kabině a motorovém prostoru.
Co se týče inovací na příští sezonu, tak zatím auto stojí bez změny a letos se opraví opět záložní motor a bude v autě připraven a ještě máme pár nápadů kde tomu autu vzít nějaké ty Kg co jsou navíc.

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 13.40.43 (1)

 

4/ Co plánuješ na rok 2024, jaké jsou tvé cíle a kde se uvidíme?

Letošní sezona určitě nebude závodní, jelikož ostrý motor se bude stavět v průběhu celé sezony. Takže dáme do auta druhý slabší motor a když bude čas a chuť tak objedeme alespoň nějaké exhibice a sranda závody - hlavním důvodem takové relaxační sezony je rodina (mám roční dcerku tak se chci věnovat), potom stavím novou dílnu abychom měli nové zázemí pro závoďák a vše to skloubit dohromady nelze jak časově tak finančně.

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 13.40.43 (2)

 

5/ Jaké je tvoje dream auto , kterým by jsi chtěl závodit a proč?

   Jednoduchá odpověď S13 mrkačka, akorát nevím v dnešní době jestli bych s ní chtěl závodit, už jich je moc málo a možná bych si jí spíš nechal na cesty. mám rád tyhle klasické japonce a navíc mrkačky… to je prostě ta správná kombinace.

 

6/ Jaký je tvůj oblíbený závod, na který by jsi chtěl jet?

   Jako jezdec z čech je to jasný … nejde o závod ale okruh a to je Sosnová. Tenhle okruh když se jezdil tak to bylo nejvic, parádní trať, auto nalepené na svodidlech jen pár metrů od tribun, které byly vždy tak plné že křik diváků byl slyšet až v autě.. no neuvěřitelný zážitky mám právě z této tratě. Pořád doufám, že se jednou vrátí do kalendáře Českého mistráku.

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 14.07.30

 

7/ Jak jsi se dostal do týmu Furt Bokem?

 Ty jo teď si mě dostal… kde my jsme toto upekli? :) Je jasný že jsem byl pozvaný jestli bych se nechtěl stát členem, a myslím že prvotně to probehlo telefonicky a pak osobně s Luckym, myslím že tehdy to bylo tím jak jezdím, kam jsem to dotáhl a vše doma na koleni, do noci na dílně aby vše bylo a tak :D v každém případě jsem rád že si mě všiml a do týmu mě pozval, protože to nejen mě ale i celému mému týmu otevřelo úplně jiné možnosti a dost nám to tu cestu světem smyku usnadnilo.

 

8/ Jsi aktivní i někde jinde než jen na trati? Kde tě najdeme a co pro nás chystáš?

   Určitě drifting není jen o trati - defakto tam člověk tráví času asi nejméně :D Je to hodně i o propagaci apod, takže aktivita na sociálních sítích, točení videí na youtube, tvorba merch oblečení… no a pak ty venkovní exhibiční akce s autem, kde třeba jezdím exhibici i u nás na vesnici na dětském dni :) až po velké akce jako je KaraDay, Nitra autosalon, Výstaviště Lysá nad Labem… a pokud nás pořadatelé těchto akcí zase pozvou, tak se tam určitě potkáme.

 

9/ Kdo je vlastně SANKA v normálním životě?

Ferda mravenec 😀

 je toho hodně, ale manžel, táta, obchodní zástupce v autodílech, no a po odpolednech po práci je to také pestré, bud sedím za volantem a tahám auta, nebo zavřený na dílně dělám nějaký ten servis a do třetice přes stavební sezonu jezdím kopat bagrem. 

 

WhatsApp Image 2024-02-07 at 14.07.30 (2)

 

10/ Kvíz 

Japonec - Němec / Japonec

Atmosféra - Turbo /  Turbo

Kečup - Hořčice …hmm asi hořčice

Driftmasters - Fortmula drift / Masters

For fun jízda -  Závody /  For fun je odreagování ale závody to chce pro posouvání

James Deane - Pjotr Wiencek / Candyman

Pizza - Kebab /  PizzaDíky za tenhle skvělý rozhovor a vidíme se na trati!

#FurtBokemTeam