Objednávky vytvořené od 17.7 do 21.7.2024 budou technických důvodů odeslány následující pracovní týden. Omlouváme se za komplikace.

ROZHOVOR TEAM RIDER - SAMKO MLADENOV

 

1/ Ahoj SAMKO! Pojď se nám ve zkratce představit

Ahoj! Moje meno je Samuel Mladenov. Mám 19 rokov a som zo Slovenska. Som študentom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, odbor Informačné a komunikačné technológie. V Sezóne 2024 sa budem Driftu venovať tretí rok.

16

 

2/ Určitě jsi měl divoký rok 2023. Co by jsi řekl, že bylo nejvíc?

Áno presne tak. Rok 2023 bol dosť divoký, keďže som do tohoto roku vstupoval po tom, ako som moje Bmw E36  na konci sezóny 2022 rozbil a celú zimu sme len opravovali čo sa pri mojom nepodarenom vzlete pokazilo, polámalo, pokrivilo. Okrem toho som v tomto roku maturoval a nemal som toľko voľného času. Robil som však maximum preto, aby som sa zúčastnil na čím najviac akciách. Všetky skúsenosti, ktoré som získal na týchto akciách a pretekoch sú pre mňa dôležité a posúvajú ma vpred. Predsa len, na akciách bolo pre mňa úplne najviac sa stretnúť s fanúšikmi a čo sa týka pretekov, som vďačný za všetky úspechy, ktoré som v tomto roku dosiahol.

15e

 

3/Jak jsi se dostal k driftu? A baví tě ještě jiný motorsport nebo tě to vždy táhlo jen k jízdě bokem?

Úplne prvý krát som sa dostal k Driftu tak, že ma otec zobral na Pezinskú Babu ako diváka a keďže bývam od Pezinskej Baby asi 20 minút, tak som tam bol ako doma. Drift ma úplne fascinoval a stal sa z toho taký môj detský sen. V tom období vyšla nová séria na youtube “DRIFT PROJEKT - MENT A DJLUCKYBOY” každý jeden diel sme s otcom sledovali a zisťovali ako sa dá začať s driftovaním. Nakoniec sme zistili, že vlastne toho až tak moc nepotrebujeme. Kúpili sme auto, spravili základné úpravy, dali naladiť jednotku a začali skúšať. Keďže som taký, že všetko chcem vyskúšať priamo na sebe, tak som nechcel ani nejak zo začiatku hľadať niekoho kto by ma to naučil, ale využil som všetky poznatky nazbierané z videí a z hier.

Baví ma každý motoršport a každý by som najradšej vyskúšal ale Drifty ma ťahajú najviac. Asi to bude tým, že keď jazdím stopu tak už premýšľam kde by sa dala nakresliť zóna, ktorú v Drifte trafiť alebo nejaký zaujímavý wallkiss :D

depo

 

4/ Co považuješ za svůj největší úspěch co se týká života a jěždění?

Moj aktuálne najväčší úspech v živote a jazdení sa prepája, keďže jazdenie je môj život, tak na 98% :D Za najväčší úspech aktuálne považujem, že sa mi v roku 2023 podarilo stať Šampiónom v kategórii street, kde som zo štyroch pretekov získal 4 krát prvé miesto a v celom šampionáte som stratil iba 3 body.

vitez

5/ Představ nám tvoje auta a dej nám trošku detailnější info a jaké jsi udělal inovace na letošní sezónu, protože víme, že chystáš docela velký skok v technice! Už ti tvoje dosavadní auto nestačilo?

Mám BMW e36 coupe 323ti s motorom M52B25. Je to auto, na ktorom som začínal a na ktorom som aj získal titul. Je to super auto na drifty, čo sa týka na Librose trénovanie Battlov, exhibície a podobne, keďže vymením olej, natankujem a bez problémov jazdím. Ale cítim, že už sa nemám nejak extra kam s týmto autom posunúť a preto sme sa rozhodli, že postavíme nové auto, ktoré bude boja schopné aj vo vyšších kategóriách. Jedná sa o BMW E92 2JZ.  Auto bude pripravené jazdiť kategóriu pro a pro2. Aktuálne robíme všetko preto, aby toto auto v sezóne 2024 štartovalo, ale myslím si, že sa ešte na zopár pretekoch a tréningoch uvidíme aj s mojou e36.

detail auta

 

6/ Co plánuješ na rok 2024, jaké jsou tvé cíle a kde se uvidíme?

Ako som spomínal staviame BMW e92 2JZ a mojim cieľom je aby sa toto auto postavilo v tejto sezóne na štart a ideálne odjazdilo čo najviac tréningov a pretekov..

Uvidíme sa určite na väčšine FURTBOKEM eventoch, Pezinskej Babe možno aj na nejakom preteku od Czech Drift Series keď bude e92 na 100% pripravená.

ksilt

 

7/ Jaké je tvoje dream auto , kterým by jsi chtěl závodit a proč?

Odkedy som začal driftovať obdivujem Jamesa Deana a jeho BMW E92 2JZ, ktorú aktuálne vlastne aj  staviame. okrem toho to je asi hociaké auto postavené od firmy HGK, napríklad BMW E92 Eurofighter. Extremne sa mi páči ako firma HGK funguje a aké autá od nich vychádzajú, ale nehneval by som sa ani napríklad novej Supre v HGK bodykite alebo inému Japoncovi.

e92 dean

 

8/ Jaký je tvůj oblíbený závod, na který by jsi chtěl jet?

Sledujem dosť Rumunsko kam by som sa chcel ísť určite niekedy pozrieť ako jazdec. V Rumunsku ma fascinuje, že jazdia v zopár pretekov v horách, kde to má neskutočnú atmosféru alebo potom priamo v meste. Ale inak nejaké konkrétne preteky vyhliadnuté nemám. Uvidíme aké príležitosti sa naskytnú.

 

9/ Jak jsi se dostal do týmu Furt Bokem?

Do Furt Bokem som sa dostal úplnou náhodou :D Ako som už spomínal, od začiatku som bol fanúšik Furt Bokem. Sledoval som videá a obdivoval chalanov ako driftujú. Keď som začal jazdiť dostal som sa do bodu kedy som vedel prejsť trať a povedal som si “od budúcej sezóny by som chcel skúsiť jazdiť battle”. Lenže od “Budúcej sezóny” sa prerušili akcie na Pezinskej Babe, pretože nastal problém s povolením na Drift. A keďže ma otec chcel v tomto športe podporovať aj ďalej, díky táto 🙂,   tak sme sa rozhodli, že začneme jazdiť do Čiech na Furt Bokem akcie. Zúčastnil som sa asi na 4 akciách a Lukáš si ma všimol, že sa mu páči ako jazdím a že by ma chcel podporovať tým spôsobom, že sa stanem členom Furt Bokem týmu. Tejto príležitosti som sa samozrejme chytil, nakoľko to bol taký môj “detský sen”. Myslím si, že ma táto príležitosť ešte viac nakopla a začal som sa snažiť ešte viac a pracovať na tom aby som jazdil zlepšoval sa. Ďakujem Luky!

battle

 

10/ Jsi aktivní i někde jinde než jen na trati? Kde tě najdeme a co pro nás chystáš?

Som aktívny na mojom instagrame - mladen__ko , kde zdieľam moje skúseností z eventov a podobne. Teraz mimo sezóny som trochu menej aktívny keďže makáme na 120% aby sme stihli všetko do začiatku sezóny a chystáme auto na striekanie. Môžem vám prezradiť, že mám v pláne točiť video kde sa bude po nastriekaní kompletovať BMW e92 aby ste sa trochu zoznámili s mojím novým autom.

 

11/ Kdo je vlastně SAMKO, když nesedí za volantem? 

Ako som spomínal som študent, ktorý žije driftom. Keď nie som za volantom, snažím sa robiť všetko preto aby som za ním znova mohol byť, či už pracujem na tom aby sa posúvala moja technika v pred alebo aj napríklad nejakou “zábavou” - tréningom na simulátore.

rere12/ Poraď mladým klukům co mají udělat proto aby mohli jezdit

Asi len to, že ak niečo chceš choď si za tým a nenechaj sa nikým zastaviť. Ja som začínal dosť skoro, keďže sme auto kupovali keď som mal asi 16 rokov, s tým, že 2 roky viac menej len stálo a jazdilo sa na ňom 2 krát. Ale aj tak v tomto veku kúpiť auto na drifty a živiť to je dosť ťažké, skoro nereálne, preto ďakujem otcovi, ktorý v tom videl zmysel od začiatku a celej rodine za podporu.

 

13/ Kvíz 

Japonec - Němec / Nemec

Atmosféra - Turbo / TURBOOO 

Kečup - Hořčice / Kečup

Driftmasters - Fortmula drift / Driftmasters

For fun jízda -  Závody / Závody

James Deane - Pjotr Wiencek / James Deane

Pizza - Kebab / PizzaDíky za tenhle skvělý rozhovor a vidíme se na trati!

#FurtBokemTeam