Objednávky vytvořené od 17.7 do 21.7.2024 budou technických důvodů odeslány následující pracovní týden. Omlouváme se za komplikace.

NOVÁ GARÁŽ FURT BOKEM


 JAK A PROČ VZNIKLA NOVÁ GARÁŽ?

V roce 2017 když jsme začali s projektem FURT BOKEM jsme dostali možnost garáže za podmínek, které se neodmítají, a proto jsme mohli vytvořit zázemí a místo kde budeme fungovat. I tahle skvělá příležitost měla své ALE, protože jsme mohli mít garáž pouze na 5 let. A samozřejmě čas utekl jako voda a my jsme museli hledat nové prostory, které budou dostačující a pokryjí nám všechny věci, které potřebujeme, protože za těch 5 let se nám společně i s Vámi povedlo posunout projekt FURT BOKEM o 200 kroků dál! Dalo se do toho všechno od energie až po hromadu financí, ale nelituji toho a jsem rád, že se pořád posouváme DÁL A DÁL.

 

stra

🔼 (foto staré garáže)

stara

🔼 (foto staré garáže)

 

pred po

 test

 Velkým „nakopávačem“ byla právě nová garáž nebo respektive prostory vhodné k vybudování nové garáže. Řekl jsem si, že pokud máme mít nové prostory tak to budou opravdu prostory tak, jak jsem si je vysnil. Jsem opravdu rád, že pan starosta Jan Rejman nás seznámil s panem Pavlem Lackem, který prostor vlastní a dostal na nás kladnou recenzi. Více než půl roku jsem hledal prostory a nikde nic nebylo. Najednou jsem seděl v kanceláři pana Lacka (Lapos / Motor gear) a ten mi řekl, že je to jejich jediný volný prostor a neví zda ho pronajmout. Nakonec vše dopadlo a p.Lacko nám vyšel vstříc jak s prostory, tak s nájmem, protože takové prostory za těchto podmínek neseženeš ….a já jsem strašně moc vděčný, za to že nás touhle cestou i podpořil v rozvoji. Myslím si, že velkou roli hrál i záměr garáže, protože p. Lacko má syna Adama Lacka, který celý život závodí s auty a oba jsou do toho zapáleni na 110%. 

Kromě zázemí garáže máme i hangár, obrovský dvůr, který máme z části od p.Lacka a části p. Gengely. Jsem moc rád, že jsme dostali šanci ukázat, že to myslíme vážně a dostali jsme podmínky, které se neodmítají. Dokonce se povedlo díky p. Lackovi zajistit i legální placna testování aut hned vedle garáže.

lacko adam

🔼 Adam Lacko na závodě v Mostu (2022)

volant

🔼 p. Lacko se synem Adamem na předávání Zlatého volantu 

Nejšílenější na tom všem bylo, že když jsem stál v nových prostorech tak jsem viděl jak to bude vlastně celé vypadat. Když jsem začal svou vizi říkat klukům, Nelči a taťkovi tak si mysleli, že jsem se zbláznil. Taťka zamnou přišel a řekl mi: „Nevím jestli si to uvědomuješ, ale tohle je fakt velké sousto ….myslíš, že to zvládneš?" Odpověděl jsem mu bez rozmýšlení že ANO! Jsme hrozně rád, že i taťka nám dost pomohl, protože má bohaté zkušenosti se stavařinou.

icko

garaz2

stojky

bourani

 Ale jak tomu bývá tak rodiče mají většinou pravdu a opravdu jsem si naložil něco co bylo mnohem náročnější než jsem čekal, ale z rozjetého vlaku už nebudu vyskakovat ….

Pustili jsme se do rekonstrukce, na které makalo spousta lidí, kteří do toho dávali maximum a pomalými kroky jsme se posouvali dál a dál. Spousta problémů, které měly své řešení ….Po zhruba 2 měsících se ale objevil problém, který jsme si špatně spočítal, byly to finance, které už byly nad limitem, který jsem si nastavil. Garáž ale nebyla ani zdaleka hotová, takže jsem sáhl do rezerv a jel pomalu ale jistě k 0. V zimě se mi podařilo ač jsem nechtěl prodat některé mé auta. Část peněz jsme si schoval a část šla právě do garáže. Dostal jsem se do fáze, že jsem si řekl že prostě když už tak už a makalo se dál!

bourani2

bourani 3

bourani 4

Nevěřil jsem tomu, že jen „rekonstrukce“ se vyšplhá k 7 sedmimístným číslům a nebýt Honzy z AhProfi, kluků z Raceshopu, Monster Energy, Truelights, Laposu, Traso (Jakub Šmahlík) tak myslím, že stavíme garáž do teď.

bourani 5

Po několika měsících jsme se blížili ke konci a já si začal pomalu uvědomovat, že se to vážně děje …. Upřímně jsem se bál, že až ukážeme takovou garáž bude to „moc“ ale opak byl pravdou, protože po vydání prvních fotek jsem dostal stovky zpráv a když jsme se potkali tak jste chválili garáž a to jak jsme se do toho pustili. A to nás namotivovalo ještě o kousek víc!

Po internetu kolovala garáž a to nejen u nás, ale i v zahraničí a v tu chvíli, potom všem jsem si řekl, že jdeme správnou cestou.

Ono se to nezná, ale když se zamyslíš nad jednoduchou věcí tak si řekneš, že bez toho to nejde …. Napíšu ti to tak, jak jsem to zažil já ,ale klidně to můžeš přenést i na sebe.

stavba

Od roku 2017 jsem začal a založil Furt Bokem. Měli jsme garáž, začali jsme jezdit, učit se s auty pracovat a jezdit. Za rok dva přišla chvilka kdy jsem cítil …že se potřebuji posouvat „stojím na místě“. Koupil jsem Skyline, novou technologii na tisk, zvětšili jsme prostory na tisk, nakoupili další nářadí do garáže a NAJEDNOU přišla další energie a motivace jít o krok dál, tak se šlo! Po roce jsem si řekl, že nás baví dělat akce, ale chce to se odlišit …..šel jsem a začal jsem vymýšlet novinky a prvky, které nás posunou dál, sehnali jsme další prostory na auta, zlepšovali se v kvalitě textilu a zase jsme šli dál a to byl další impulz a obrovský přísun energie. Teď jsme došli do fáze, že jsme se posunuli mílovými kroky a je to skvělý pocit ALE! je s tím také spojeno spousty závazků, rizik ….které stejně chceš podstoupit a přejít, protože ten pocit toho, že si plníš sen za snem je ten hnací motor, který tě posouvá dál…..a bez toho by to nešlo.

Takže pokud pořád uvažuješ jestli jít do nějaké garáže, koupit si auto, koupit si shortshift, kola na auto, nějaký zážitek, relax no prostě cokoli co je tvůj sen, tak to udělej, protože to, že ti ubydou peníze z účtu tě sice může mrzet, protože ti co si je vydělávají od nuly tak ví jak je to náročné…ale ten pocit toho, že sis to mohl splnit bude mít za výsledek jen jediné….splníš si svůj sen nebo přání a to tě bude posouvat v životě, i v tom co děláš dál….a i když je to čím dál tím náročnější bude tě to bavit. Když sám uvidíš ten proces a to jak jsi začínal na 2,5 litru s 200 koňmi a zdálo se ti, že máš výkonu na rozdávání….po měsíci stojíš na podlaze a výkon ti nestačí, protože jsi se už posunul dál….koupíš si 3.0 za 4 měsíce ti nestačí a chceš jít dál tak to oturbíš a pořád tě to žene dopředu protože chceš….vzpomeň si teď na ten „rohlík“ na tváří když jsi sedl do svého upraveného auta a najednou jelo jako to nejrychlejší auto světa a ty jsi byl/a nejšťastnější ….to je ono.

Projekt garáže byla VELKÁ meta, do které jsem se pustil po hlavě a jsem za to šťastný….každopádně, kdyby jsem neměl tak skvělý motor okolo toho celého tak bych neměl motivaci jít dál…..naštěstí jsme skvělá parta, sledují nás skvělí lidé, na akcích už jsme všichni jako jedna parta kámošů i s Vámi a to všechno tvoří ten nejlepší motor světa!

rozdil

stejny

pred po

kresba

 

Chtěl bych ještě jednou poděkovat VŠEM, kteří dali ruku k dílu a pomohli vytvořit tohle skvělé místo!

Snad nikoho nezapomenu ale jmenovitě ❤️

Taťka / Kuba Šmahlík / Han / Krišty / Marian / Nelča / Jan Rejman / Marek Marmolis / Patrik Martiška / Jan P. / Adam & Tomáš Nevřiva / Aďa od mariana / D. Loprais / Jojo / Aleš .... a další

AhProfi / Monster energy / Raceshop.cz / Motor Gear / Lapos / Dek stavebniny / Truelights / Traso / Gengela / Poloch / Liox.cz / 

cela garaz

evo

gatraz5

garaaaaz

garaz komples

garazzz

event

gggg

obrazy

xbox

celek